Δείτε τις Δράσεις του Σχολείου μας για την Σχολική χρονιά 2022-2023:
Δράσεις 2022-2023

Αθλητικοί Αγώνες:

Το Σχολείο μας συμμετέχει κάθε χρόνο σε όλες τις Αθλητικές Δραστηριότητες που γίνονται κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς. Υπάρχει εθελοντική συμμετοχή για τη δημιουργία ομάδων αγοριών και κοριτσιών σε πολλούς αγώνες: (ποδόσφαιρο, μπάσκετ, βόλεϊ, χαντ-μπολ κλπ.)

Όλα αυτά τα χρόνια οι μαθητές που συμμετέχουν στις σχολικές ομάδες, έχουν καταφέρει να πετύχουν σημαντικές νίκες και διακρίσεις:

Πολλά βραβεία σε περιφερειακούς μαθητικούς αγώνες στίβου και 6 συμμετοχές με διακρίσεις στους πανελλήνιους μαθητικούς αγώνες στίβου.
   Διακρίσεις σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ κυρίως, όπου η ομάδα των κοριτσιών, το 2008 κατέκτησε την 1η θέση στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα.

Τα Βραβεία μας:

Οι Διακρίσεις και τα Βραβεία που έχει πάρει το Σχολείο μας, από συμμετοχές σε Ευρωπαϊκά και διάφορα άλλα Προγράμματα.

LogoBrabeia1

TaBrabeiaMas1.jpgTaBrabeiaMas2.jpgTaBrabeiaMas3.jpgTaBrabeiaMas4.jpgTaBrabeiaMas5.jpg

Συνεχής Επιμόρφωση Εκπαιδευτικών:

Πολλοί καθηγητές μας με την ενθάρρυνση του σχολείου συμμετείχαν εθελοντικά σε ημερίδες επιμόρφωσης διαφόρων επιστημονικών κλάδων και παιδαγωγικής.