Ευχαριστήρια Επιστολή προς Σ.Γ.Κ.

2ο ΓΕΛ ΕΔΕΣΣΑΣ: ΚΑΛΕΣ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ. . .
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΖΩΗ

Το Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 2ου ΓΕΛ Έδεσσας στο πλαίσιο της παραγωγικής του συνεργασίας με τη Διεύθυνση και το Σύλλογο Διδασκόντων/ουσών του σχολείου και έχοντας συνείδηση του κρίσιμου ρόλου του ως μέλους της σχολικής κοινότητας και συντελεστή των όρων που διαμορφώνονται σ΄αυτήν προμήθευσε το σχολείο με έξι (6) βιντεοπροβολείς (projectors) με βάσεις οροφής ενώ επιδότησε παράλληλα και την αγορά αντίστοιχου αριθμού οθονών προβολής. Έτσι συνέβαλε καθοριστικά στην εξελισσόμενη προσπάθεια του σχολείου να εκσυγχρονίσει και να εμπλουτίσει τον τεχνολογικό του εξοπλισμό και να προωθήσει την ενσωμάτωση των Τ.Π.Ε. στη μαθησιακή διαδικασία.

Οι μαθητές και μαθήτριες του σχολείου και οι εκπαιδευτικοί του, ευχαριστούν το Σύλλογο των Γονέων και Κηδεμόνων για αυτήν την έμπρακτη έκφραση συμπαράστασής στο έργο της σχολικής κοινότητας. Σήμερα πια το σχολείο διαθέτει μια αξιόλογη υποδομή στις ψηφιακές τεχνολογίες καθώς προσπαθεί πάντα ν?ανταποκριθεί στις εκπαιδευτικές ανάγκες των μαθητών/τριών του.

Για τη σχολική κοινότητα του 2ου ΓΕΛ Έδεσσας "Παύλος Χαρτομαζίδης"

Ο διευθυντής του Σχολείου

Δημήτρης Κλείτσας