Βόλεϊ Κοριτσιών (2014)

volleybcknd

2ο ΓΕΛ Έδεσσας - Ελληνικο ΚΟΛΛΕΓΙΟ Θεσ/νίκης: 0 - 2

Το Λύκειό μας γνώρισε δυστυχώς την ήττα από το Ελληνικό Κολλέγιο Θεσσαλονίκης, με 0-2 σετ. Έτσι η υπέροχη φετινή πορεία της ομάδας των κοριτσιών μας, στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα σταμάτησε με αυτή τη μεγάλη διάκριση.

voleyteamgirls  κυπελο1

Η σύνθεση του 2ου ΓΕΛ Έδεσσας :(Προπ/τής Συργιάννη Ι.) Μαλελή Δ., Λίτσα Μ., Μαλιούφα Α., Πιπεράρη Ι., Λιάρου Μ., Παπαδοπούλου Δ., Κριαρίδου Α., Μαρινίδου Ο.

Θερμά συγχαρητήρια στην ομάδα μας, που κατάφερε να φτάσει τόσο ψηλά στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα και χάρησε άλλο ένα κύπελο στη συλλογή μας.

2ο ΓΕΛ Έδεσσας - ΓΕΛ Κατερίνης: 2 - 0

H ομάδα Βόλεϊ κοριτσιών του σχολείου μας πέτυχε νέα μεγάλη νίκη. Μετά τις συνεχόμενες νίκες και την κατάκτηση του πρωταθλήματος Πέλλας απέναντι στο 1ο ΓΕΛ Γιαννιτσών με 2-1 σετ, η ομάδα του 2ου ΓΕΛ Έδεσσας πέρασε ακόμη μία προκριματική φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος, πετυχαίνοντας καθαρή νίκη απέναντι στο πολύ δυνατό και με βλέψεις για διάκριση 4ο ΓΕΛ Κατερίνης επικρατώντας με 2-0.

2ο ΓΕΛ Έδεσσας - ΓΕΛ Γιαννιτσών: 2 - 1

2ο ΓΕΛ Έδεσσας - ΓΕΛ Σκύδρας: 2 - 1