4η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

skytalodromia2

Σύμφωνα με εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας, η πρώτη Δευτέρα του Οκτώβρη, είναι αφιερωμένη στον σχολικό αθλητισμό. Έτσι λοιπόν, την Δευτέρα 2 Οκτωβρίου 2017, για 4η χρονία, έγιναν στο Σχολείο μας αρκετές δραστηριότητες με βασικό θέμα τον αθλητισμό. Πιο συγκεκριμένα:

• Τουρνουά Μπάσκετ 3x3 (αγόρια). Το κάθε τμήμα συμμετείχε με την δικιά του ομάδα.
  • Τουρνουά Βόλεϊ (κορίτσια). Το κάθε τμήμα συμμετείχε με την δικιά του ομάδα.
  • Τουρνουά Ποδοσφαίρου 5x5 (αγόρια). Το κάθε τμήμα συμμετείχε με την δικιά του ομάδα.
  • Προβολές ενημερωτικών Video με θέμα τον αθλητισμό.

bloey 2

Φέτος το σχολείο μας είχε την χαρά να υποδεχτεί και να φιλοξενήσει τους καθηγητές και τα παιδιά του ΕΕΕΕΚ Έδεσσας. Τα παιδιά αυτά συμμετείχαν από κοινού μαζί με τα παιδιά του Λυκείου σε 3 δραστηριότητες ειδικά διαμορφωμένες για τον σκοπό αυτό:

• Σκυταλοδρομία 6x4.
  • Αγώνας δρόμου 100 μέτρων.
  • Χορευτικά σύνολα μοντέρνου χορού.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

bloey_1.JPGbloey_2.JPGbloey_3.JPGskytalodromia1.JPGskytalodromia2.JPGskytalodromia3.JPGskytalodromia4.JPGtreksimo.JPGxoros_1.JPGxoros_2.JPG