Χάντμπολ Αγοριών (2014)

hanbllbackdd

2ο ΓΕΛ Έδεσσας - Ελληνικο ΚΟΛΛΕΓΙΟ Θεσ/νίκης: (ήττα)

Το Λύκειό μας γνώρισε δυστυχώς την ήττα από το Ελληνικό Κολλέγιο Θεσσαλονίκης. Έτσι η υπέροχη φετινή πορεία της ομάδας μας, στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Χάντμπολ σταμάτησε άδοξα εδώ, πετυχαίνοτας όμως μια πάρα πολύ καλή εμφάνιση.

Η σύνθεση του 2ου ΓΕΛ Έδεσσας :(Προπ/τής Κλιτσινίκος Μ.) Καραγιάννης Χ., Κάζιος Χ., Μωραΐτης Αθ., Ροδίντσης Αν., Μπουκουβάλας Δ., Κάζιος Θ., Νικόπουλος Αθ., Λουκόφτσης Δ., Μαυρόπουλος Αν., Δοϊτσίνης Π., Μαστοδήμος Ν., Ανθόπουλος Γρ., Τζικόπουλος Γε.

Θερμά συγχαρητήρια στην ομάδα μας, που κατάφερε να φτάσει τόσο ψηλά στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα και χάρησε άλλο ένα κύπελο στη συλλογή μας.

2ο ΓΕΛ Έδεσσας - ΓΕΛ Κατερίνης: (νίκη...)

H ομάδα Χάντμπολ του σχολείου μας πέτυχε νέα μεγάλη νίκη. Μετά τις συνεχόμενες νίκες και την κατάκτηση του πρωταθλήματος Πέλλας απέναντι στο 1ο ΓΕΛ Γιαννιτσών, η ομάδα του 2ου ΓΕΛ Έδεσσας πέρασε ακόμη μία προκριματική φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος, πετυχαίνοντας καθαρή νίκη απέναντι στο πολύ δυνατό και με βλέψεις για διάκριση ΓΕΛ Κατερίνης.

2ο ΓΕΛ Έδεσσας - ΓΕΛ Γιαννιτσών: (νίκη...)

2ο ΓΕΛ Έδεσσας - ΕΠΑΛ Έδεσσας: (νίκη...)