Συνεκπαίδευση με το EEEEK Έδεσσας(21-22)

To Σχολείο μας συμμετέχει στην δράση του ΕΕΕΕΚ Έδεσσας "Συνεκπαίδευση με το 2ο ΓΕΛ Έδεσσας". Την Πέμπτη 2/12/2021 έγινε η πρώτη κοινή συνάντηση τηρώντας όλα τα μέτρα για τον covid19. Με αφορμή και την Παγκόσμια Ημέρα ατόμων με αναπηρία, στις 3 Δεκεμβρίου, η μέρα αφιερομένη στα παιδια αυτά..
Παραθέτουμε το κείμενο απο το blog του ΕΕΕΕΚ Έδεσσας.

"Η Συμπερίληψη είναι κατάκτηση των αγώνων του κινήματος της αναπηρίας.. Αυτό τιμήσαμε σήμερα στο ΔΑΚ Έδεσσας μαζί με το 2ο ΓΕΛ ΕΔΕΣΣΑΣ. Ευχαριστούμε θερμά την Ioanna Syrgianni για την ενέργειά της, το χαμόγελό της και την υποστήριξή της!!! Ευχαριστούμε από καρδιάς και τους μαθητές/τριες του 2ου ΓΕΛ Έδεσσας για την βαθιά ενσυναίσθησή τους και την διάθεσή τους στις σημερινές μας εκδηλώσεις.

Στο τυπικό της ημέρας, χορέψαμε και κάναμε αερόβια γυμναστική για ζέσταμα, παίξαμε Boccia και προσαρμοσμένη αντισφαίριση.
Όλα μπορούν να γίνουν με selftest/rapidtest, μάσκες, αποστάσεις..
Απλά και όμορφα..

eeeek2Lyk