Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα COMENIUS

To Σχολείο μας συμμετέχει και φέτος στο πρόγραμμα COMENIUS 2013-14 με τίτλο: "MENS SANA IN CORPORE SANO: LET`S FIND THE BALANCE", μαζί με σχολεία από τις χώρες: Ιταλία, Ρουμανία, Wallis @ Futuna, Πορτογαλία, Σουηδία και Τουρκία.

Η πρώτη συνάντηση, πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία στην πόλη μας, την Έδεσσα. Οι μαθητές μας είχαν τη χαρά να γνωριστούν και να συνεργαστούν με τους μαθητές των άλλων Χωρών. Το πρόγραμμα με τις δραστηριότητες ακολουθήθηκε πιστά και οι αποστολές των ξένων σχολείων γύρισαν με τις καλύτερες εντυπώσεις.

Λεπτομέριες για τις δραστηριότητες και το πρόγραμμα του COMENIUS μπορείτε να βρείτε στον παρακάτω σύνδεσμο: http://sanobalance.blogspot.com/ και στο facebbook:

Comenius Mens Sana in Corpore Sano Lets Find the Balance

Δείτε Φωτογραφίες απο το "COMENIUS Corner" που έχει "στηθεί" στο Σχολείο μας:

ΦΩΤΟΦΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ "COMENIUS CORNER"

comenius22.jpgcomeniuscor1.jpgcomeniuscor2.jpgcomeniuscor3.jpgcomeniuscor5.jpgcomeniuscor7.jpgfoodchain gr.jpgletsfndblnce.jpg