Διευκρινήσεις για την εκδήλωση "Οι Σπουδές στο Α.Π.Θ"

Πρόγραμμα - Διευκρινήσεις για την εκδήλωση "Οι Σπουδές στο Α.Π.Θ"

Αξιότιμες/οι, σε συνέχεια του προηγούμενου μηνύματος μας θα θέλαμε να σας δώσουμε περισσότερες διευκρινήσεις για την εκδήλωση «Οι Σπουδές στο Α.Π.Θ.».
  Μετά από τηλεφωνική συνομιλία που είχαμε με την υπεύθυνη επικοινωνίας της εκδήλωσης, μας ανέφερε ότι η εκδήλωση θα μεταδοθεί ζωντανά από το διαδίκτυο και απευθύνεται στις μαθήτριες και τους μαθητές Γ΄ Λυκείου των Γενικών και Επαγγελματικών Λυκείων του Νομού Θεσσαλονίκης, αλλά και όμορων περιφερειών. Σκοπός της η έγκαιρη και αξιόπιστη ενημέρωση τους, σε σχέση με τις προοπτικές σπουδών ανώτατης εκπαίδευσης και περαιτέρω απασχόλησης. Θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακά από τη 1 έως και τις 5 Φεβρουαρίου 2021 και υπάρχει σχετικό πρόγραμμα.
Η εκδήλωση θα αναμεταδίδεται ζωντανά μέσω των συνδέσμων:

Ζωντανή μετάδοση (live streaming) από το Α.Π.Θ.

και με το Zoom (ζωντανή μετάδοση και προαιρετικά συμμετοχή):

Passcode: 325849. Παρακαλούμε κατά την εγγραφή σας να δηλώνετε το σχολείο φοίτησης.

Προσοχή να δοθεί βαρύτητα στον πρώτο σύνδεσμο και ελάχιστα στο δεύτερο. Για παράδειγμα αν ένα σχολείο έχει να παρουσιάσει την εκδήλωση σε 10 τμήματα του, να επιλεγεί μόνο 1 τμήμα που θα συνδεθεί με εγγραφή στο Zoom (δεύτερο σύνδεσμο). Τα υπόλοιπα 9 τμήματα του σχολείου θα πρέπει να παρακολουθήσουν από το σύνδεσμο του πανεπιστημίου (πρώτο σύνδεσμο).

Επίσης χρήσιμος είναι και ο σχετικός σύνδεσμος που παρουσιάζει την εκδήλωση, και έχει πολλές πληροφορίες και το πρόγραμμα της εκδήλωσης για να αποφασίσετε ποια ή ποιες μέρες σας ενδιαφέρουν και μπορείτε να παρακολουθήσετε:

Mε εκτίμηση οι συνάδελφοι Εκπαιδευτικοί με Εξειδίκευση στη ΣυΕΠ του ΚΕΣΥ Πέλλας.