ΕΝΑΡΞΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ_ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ 2021

ypourgio paideias1d

ΕΝΑΡΞΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ των ΑΙΤΗΣΕΩΝ /ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ για το σχολικό έτος 2021.

Σύμφωνα με την με Αριθμό. Φ.251/22933/Α5 απόφαση της Υπουργού Παιδείας:

Ως προθεσμία υποβολής των Αιτήσεων-Δηλώσεων των αποφοίτων για συμμετοχή στις πανελλαδικές εξετάσεις του Γενικού και του Επαγγελματικού Λυκείου έτους 2021 ορίζεται το χρονικό διάστημα:
Aπο Δευτέρα 8 Μαρτίου έως και Παρασκευή 19 Μαρτίου 20211
.

1.Στο ανωτέρω διάστημα δύνανται οι μαθητές της τελευταίας τάξης ΓΕΛ και ΕΠΑΛ, που έχουν ήδη υποβάλει Αίτηση Δήλωση συμμετοχής για τις πανελλαδικές εξετάσεις έτους 2021 να συμπληρώσουν τις Αιτήσεις-Δηλώσεις τους.

2. Η υποβολή των Αιτήσεων-Δηλώσεων των αποφοίτων για συμμετοχή στις πανελλαδικές εξετάσεις του Γενικού και του Επαγγελματικού Λυκείου έτους 2021 θα γίνει στο Λύκειο αποφοίτησης ή στο πλησιέστερο στην κατοικία του αποφοίτου Λύκειο.

Πατήστε το παρακάτω λινκ, για να ανοίξετε τις εγκυκλίους, τις λεπτομέρειες της διαδικασίας υποβολής και τις οδηγίες: