ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ

thalis 2023 eme

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε ο 84ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός στα Μαθηματικά «Ο ΘΑΛΗΣ», το Σάββατο 4-11-2023. Ο διαγωνισμός διεξάγεται κάθε χρόνο από την Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία. Στο 2ο ΓΕΛ Έδεσσας «Παύλος Χαρτομαζίδης», λειτούργησε το 1ο Εξεταστικό Κέντρο της Π.Ε. Πέλλας. Συνολικά διαγωνίστηκαν 55 μαθητές και μαθήτριες από τα Γυμνάσια και Γενικά Λύκεια της Έδεσσας, της Σκύδρας και της Αριδαίας.

Για την ομαλή και απρόσκοπτη διεξαγωγή της εξεταστικής διαδικασίας πρόσφεραν εθελοντικά τις υπηρεσίες τους οι εκπαιδευτικοί του κλάδου μαθηματικών κ. Τρυψιάνης Ιωάννης, κ. Ιακωβάκης Ηλίας, κ. Ιασονίδης Δημήτριος, κ. Παπαδοπούλου Ειρήνη, κ. Σιώνη Ευαγγελία και κ. Δινάκης Κυριάκος, στους οποίους οφείλουμε θερμές ευχαριστίες.

Ο Πρόεδρος του Εξεταστικού Κέντρου

Πούτης Ιωάννης