Βράβευση από τον Σύλλογο Καρκινοπαθών!

960

Τη Δευτέρα 29-1-2024 η πρόεδρος του Συλλόγου Καρκινοπαθών Έδεσσας και περιχώρων κ. Δανάη Τριγωνάκη επισκέφτηκε το σχολείο μας προκειμένου να βραβεύσει τους μαθητές και μαθήτριες που διοργάνωσαν το φιλανθρωπικό Bazaarτων Χριστουγέννων. Υπενθυμίζεται ότι εκείνη η δράση είχε φιλανθρωπικό χαρακτήρα και απέφερε ένα σημαντικό χρηματικό ποσό, το μεγαλύτερο μέρος του οποίου προσφέρθηκε στον Σύλλογο Καρκινοπαθών της πόλης μας.

958

Η κ. Τριγωνάκη ευχαρίστησε θερμά τη μαθητική κοινότητα του 2ου ΓΕΛ Έδεσσας και επέδωσε αναμνηστικούς επαίνους στα παιδιά που οργάνωσαν τη δράση. Τόνισε την ιδιαίτερη σημασία του εθελοντισμού και της φιλανθρωπίας και κάλεσε τους μαθητές να συνεχίσουν να είναι ευαισθητοποιημένοι και να αναλαμβάνουν ανάλογες πρωτοβουλίες σε όλη τη διάρκεια της ζωής τους.

957

961