ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΛΟΓΟΤΥΠΟΥ ΤΟΥ 2ου ΓΕΛ ΕΔΕΣΣΑΣ

pavllogo63logo

Αγαπητοί μαθητές,
Tο σχολείο μας αναζητά το λογότυπο που θα το αντιπροσωπεύει στα επίσημα έγγραφά του και θα εμφανίζεται στην ιστοσελίδα του. Για το λόγο αυτό διοργανώνουμε για τους μαθητές του σχολείου μας εσωτερικό διαγωνισμό για τη φιλοτέχνηση του σήματός του. Αν έχετε κάποια πρόταση/ιδέα για το πώς επιθυμείτε να είναι το σήμα του σχολείου μπορείτε να την καταθέσετε.

Χαρακτηριστικά του σχεδίου:
• Να αναγράφεται και να διαβάζεται το όνομα του σχολείου :
2ο ΓΕΛ Έδεσσας «Παύλος Χαρτομαζίδης» σε κάθε δυνατή μορφή.
• Δεν υπάρχει περιορισμός στο σχήμα του.
• Το λογότυπο πρέπει να έχει μέγιστη διάσταση 20 cm x20 cm και ελάχιστη διάσταση 5 cm x 5 cm.
• Μπορείτε ταυτόχρονα με το σχέδιο σας να τονίσετε στοιχεία, ιδέες και αξίες που εκπροσωπεί το σχολείο.
• Η πρωτοτυπία, η έμπνευση και ο συμβολισμός είναι τα βασικά χαρακτηριστικά τα οποία επιδιώκουμε να αποτυπώνονται στο λογότυπο.

Προϋποθέσεις:
Τα έργα υποβάλλονται σε έντυπη ή ψηφιακή μορφή. Μπορείτε να υποβάλετε περισσότερα από ένα έργα. Θα αναγράφεται το επώνυμο και το τμήμα του δημιουργού όπως και σύντομη περιγραφή του έργου – σύντομο κείμενο που περιγράφει το λογότυπο. Καταληκτική ημερομηνία υποβολής ορίζεται η 23η Δεκεμβρίου 2021. Γίνονται δεκτές και οι ομαδικές συμμετοχές.

Μετά τη λήξη του διαγωνισμού όλα τα έργα θα παραμείνουν στο σχολείο και θα εκτίθενται ως πίνακες του σχολείου. Ο νικητής θα λάβει τη χαρά της μακρόχρονης προβολής του έργου του.

Όλοι οι συμμετέχοντες θα λάβουν έπαινο για τη συμμετοχή τους.

pavllogo6