ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΜΗΝΥΜΑ

2ο ΓΕΛ ΕΔΕΣΣΑΣ «ΠΑΥΛΟΣ ΧΑΡΤΟΜΑΖΙΔΗΣ»

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΜΗΝΥΜΑ

Τώρα που η Σχολική μας Βιβλιοθήκη δεν είναι πια όνειρο αλλά έγινε πραγματικότητα, ο Διευθυντής του 2ου ΓΕΛ Έδεσσας Πούτης Ιωάννης, η υπεύθυνη της Βιβλιοθήκης Παπαδοπούλου Μαρία και ο Σύλλογος των Εκπαιδευτικών του σχολείου, θεωρούμε υποχρέωσή μας να εκφράσουμε ένα μεγάλο δημόσιο «Ευχαριστώ» από βάθους καρδίας σε εσάς που συμβάλλατε ο καθένας από το δικό σας μετερίζι στο στήσιμο και στη λειτουργία της Σχολικής Βιβλιοθήκης του 2ου ΓΕΛ Έδεσσας.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ,λοιπόν,οφείλουμεστον κ. Σωτήρη Μούκα, Αντιδήμαρχο και Πρόεδρο της Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Έδεσσας, στο Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων και κηδεμόνων του 2ου ΓΕΛ Έδεσσας, στους συναδέλφους που είναι υπεύθυνοι για τη λειτουργία της Δημόσιας Βιβλιοθήκης, και της Βιβλιοθήκης του 1ου ΕΠΑΛ Έδεσσας, στην αγαπημένη μας συνάδελφο Λίλιαν Τσέκου και σε εσάς τους ανώνυμους και επώνυμους δωρητές βιβλίων προς τη βιβλιοθήκη του σχολείου μας.

Η βιβλιοθήκη μας έχει πολλά ράφια ακόμη να αγκαλιάσουν τα βιβλία που εσείς δε χρειάζεστε πια. Αν μας τα χαρίσετε, θα δώσετε την ευκαιρία σε νεανικά χέρια να τα ξεφυλλίσουν, σε νεανικά μυαλά να τους ξαναδώσουν ζωή.