Μαθητικός Διαγωνισμός Ποίησης (Ν. Πέλλας)

Μαθητικός Διαγωνισμός Ποίησης
Σύλλογος Φίλων Βιβλίου Ν. Πέλλας

Ο Σύλλογος Φίλων Βιβλίου Ν. Πέλλας διοργανώνει τον 3ο Διαγωνισμό Ποίησης για Μαθητές Λυκείου (Γενικό και Επαγγελματικό).

Ο άνθρωπος κι ο κόσμος έχουν ανάγκη από ΥλοΠΟΙΗΣΗ της ΠΟΙΗΣΗΣ.

..συνεχίζουμε προσκαλώντας τα νέα παιδιά να πάρουν θέση με όπλο το Νου και την πέννα τους απέναντι στις προκλήσεις της Ζωής και του Νέου Κόσμου...

Το θέμα του διαγωνισμού είναι ελεύθερο. Κάθε δημιουργός μπορεί να αποστείλει μέχρι 3 ποιήματα. Η προθεσμία κατάθεσης των ποιημάτων είναι έως 30 Ιουνίου 2016 στο mail του Συλλόγου: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. με τα στοιχεία του δημιουργού (Ονοματεπώνυμο, σχολείο, τηλέφωνο επικοινωνίας).

Δείτε ολόκληρο του κείμενο του άρθρου: Πατήστεεδώ. PDF-Logo