Χριστουγεννιάτικος Πάγκος του 2ου ΓΕΛ (Επίλογος)

Που διαθέσαμε το ποσό που μαζέψαμε:

Φέτος ο κουμπαράς μας ήταν πιο αποδοτικός από κάθε άλλη χρονιά. 700 ευρώ ήταν οι συνολικές εισπράξεις, τις οποίες διαθέσαμε:

α. Στο 2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΕΑΠΟΛΗΣ, τους σταθερούς μας πια φίλους, για τη σίτιση των μαθητών. Υπενθυμίζουμε ότι στο σχολείο λειτουργεί πιστοποιημένη τραπεζαρία, όπου μπορούν να γευματίσουν όλοι οι μαθητές του σχολείου - οι περισσότεροι από οικογένειες που αντιμετωπίζουν σοβαρά οικονομικά προβλήματα - μαζί με τους δασκάλους τους. (300 ευρώ)

β. Στο ΕΕΕΚ ΕΔΕΣΣΑΣ (Εργαστηρι Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης) για τη σίτιση των παιδιών. (150 ευρώ)

γ. Σε ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΣΠΟΥΔΑΣΤΗ από την περιοχή της Έδεσσας, ο οποίος έχει πάρει υποτροφία για σπουδές στο εξωτερικό. Η υποτροφία, η οποία δεν καλύπτει ασφαλώς τις ανάγκες του, είναι το μοναδικό του εισόδημα. (100 ευρώ)

δ. Σε δύο ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ από την περιοχή της Έδεσσας ( η μια πολύτεκνη) οι οποίες αντιμετωπίζουν σοβαρά οικονομικά προβλήματα. Συνεργαστήκαμε με τους δασκάλους των χωριών στα οποία διαμένουν οι δύο οικογένειες. (150 ευρώ)

xristougennpagkos15 1.jpgxristougennpagkos15 2.jpgxristougennpagkos15 3.jpgxristougennpagkos15 4.jpgxristougennpagkos15 5.jpgxristougennpagkos15.jpg